HABER DETAYI

1 Temmuz 2018 20:12

ŞOFÖR İLE NAKLİYECİ NEDEN KAVGA EDER?

ŞOFÖR İLE NAKLİYECİ NEDEN KAVGA EDER?

Şoför ile Nakliyeci Neden Kavga eder?

Bu konuyu kaleme aldık ve sektörün duayenlerinden NAKLİYE YÜK BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI. Cavit BİÇER le kaleme aldık.

İzmir ışık kentte nakliyeciler sitesinde dün bir tatsız olay yaşandı. iddialara göre nakliye ofisindeki bir tatsızlık tan doğan hakaret sonucu çalışan veya çalışanlar şoför arkadaşı tartaklamış veya niyetlenmişler. şoför arkadaş bu konu bundan ibaret.

 peki neden işler bu noktaya geldi neden her gün birbirine bakan insanlar kavga ediyor, tartaklanıyor, küfür ediyor sebebi çok önemli oysaki bu insanlar olaydan 30 dk geçmeden yine aynı yerde birlikteler, olayı vahameti  şoför de nakliyecide aynı işin kurbanı, kurban oldukları kim iş veren yani fabrikacı, peki bunlar niye kavga ediyor işte orada da küresel güçler var. önce veriyor kredi kartını esnaf kamyoncu, tırcı ya ve bu esnaflarda para kazanma sevdasında nasıl olsa kart var ve başlıyorlar veresi işlere bir süre sonra fabrikacı artık bu işin kanunu buymuşcasına veresiye nakliye yaptırıyor oysaki fabrikada bu şoförlere yemek dahi verilmiyor istisnalar hariç. Daha sonrasında kartlar doluyor, ve fabrikalarda yalan dolan bitmez, tatile giden, izne çıkan, havale bekleyen, muhasebe imza atacak müdür vesaire vesaire sonuçta hukuki hiçbir sorumluluğu olmayan nakliye komisyoncusu, muhatap olmak zorunda kalıyor, şoför yola gidecek yada kartı aktaracak kafası dönmüş parası yok banka arıyor, nakliyeci, fabrikayı arıyor orada yalan çok, birde işi kaybetme korkusu var işin sonucunda iki iş yapmaya çalışan taraf başkasının ödemediği emeğin karşılığında kavga küfürler sosyal medya dan hakaretler vesaire bu işlerin sonucunda kırılan kalpler. 

Çözüm Belli veresiye gidilmeyecek öyle bir zorunluluk yok bu esnafın basiretsizliği Giden esnaf faturayı o kesiyor sorumluluk onda çünkü taşımayı yapan faturayı kesendir alacaklı ve işi yapan kamyoncu, tırcı dır bu Arkadaşlarında madur olmaması için nakliyeci arkadaşlarda veresi iş almamaya özen göstermelidir. tüm nakliyeci ve şöför arkadaşlara hayırlı yolculuklar dileriz. allah kaza bela vermesin. NAKLİYE YÜK BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI. Cavit BİÇER

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
× WhatsApp Hemen Teklif Al.